Susisiekite: +370 650 53 381

RoboMill – medžio masyvo versija

Nepailstantis robotas stalius, užtikrinantis nepriekaištingą kokybę.

Vis sunkiau pritraukti kvalifikuotus medienos apdirbimo specialistus, o aštrūs, greitai besisukantys įrankiai reikalauja papildomos saugos sprendimų – tai dar labiau riboja darbo jėgos pasiūlą.

„RoboMill” – unikalus robotas stalius, kuris be baimės apdirba detales įvairiais stacionariais medžio apdirbimo įrankiais. Skirtingai nei dirbantys žmonės, RoboMill niekada nepavargsta, jam nereikia pertraukų ar atostogų, jis neserga, neatsikalbinėja ir niekada neatsisako papildomo darbo.

Išskirtinio tikslumo ir meistriškumo dėka jis turi galimybę atlikti kelias operacijas ir gaminti sudėtingas medines detales, kurios dažnai yra per sudėtingos CNC staklėms. Automatizuota griebtuvų keitimo stotis suteikia galimybę „RoboMill” paimti ir apdirbti įvairių tipų ir matmenų detales, todėl tai yra puikus sprendimas mažaserijinei gamybai. Skirtingai nei CNC staklės, „RoboMill” nereikalauja, nuolatinės operatoriaus priežiūros, tereikia konvejerį pakrauti pusgaminiais (jie gali būti ir iš skirtingų partijų), įjungti sistemą ir stebėti, kaip robotas stalius dirba be operatoriaus įsikišimo.

Roboto staliaus – RoboMill – privalumai:

 • Roboto staliaus – RoboMill – privalumai:
  • Autonomiškas: be darbuotojo įsikišimo dirba tol, kol atlieka visas jam pateiktas užduotis.
  • Itin didelės medinių komponentų apdirbimo galimybės: gali gręžti, frezuoti, pjauti, šlifuoti, obliuoti, tekinti, kalti ir atlikti kitas operacijas, priklausomai nuo aplink jį išdėliotų darbo postų kiekio ir pobūdžio.
  • Individuali darbo postų konfigūracija: RoboMill gali turėti iki devynių darbo postų su konkrečioms gamybinėms operacijoms pritaikytais skirtingais įrankiais. Tokia galimybė leidžia vienu ruošinio paėmimu atlikti skirtingas operacijas.
  • Automatinis griebtuvų pakeitimas: taikant skirtingus griebtuvus ruošinių paėmimui ir apdirbimui, RoboMill gali gaminti įvairaus dydžio komponentus.
  • Pritaikymas mažaserijinei gamybai: greitas, paprastas programavimas ir universalumas užtikrina efektyvų RoboMill sprendimo taikymą net gaminant skirtingų partijų komponentus.
  • Individualus pritaikymas: apdirbimo postai, konvejeris, įrankiai ir griebtuvai gali būti pritaikyti atsižvelgiant į konkrečius kliento poreikius.
  • Sumažina vidinės logistikos poreikį: skirtingas gamybines operacijas atliekant vienoje vietoje, taupomas laikas transportavimui tarp skirtingų įrengimų.
  • Nuosekli kokybė: aukštas roboto operacijų atkartojamumo koeficientas užtikrina visada tą pačią kokybę ir itin didelį tikslumą.
  • Našus:kol robotas dirba autonomiškai, darbuotojai gali skirti laiką kitų užduočių atlikimui.
  • Lengvai valdomas: jį gali valdyti robotikos ar programavimo žinių neturintys darbuotojai. Komponentų gamybos projektai sukuriami naudojant CAD/CAM sistemą SprutCAM, o patogi vartotojui sąsaja supaprastina robotinės celės paleidimo procesą.
  • Nereikalingi gamybos šablonai: taupomas laikas ir resursai.

Inovatyvus požiūris į sudėtingų medinių komponentų gamybą

RoboMill veikia kaip itin aukštos kvalifikacijos stalius – atlieka įvairias komponentų apdirbimo operacijas naudodamas įrankius esančius aplink jį išdėstytuose darbiniuose postuose. Šio robotinio sprendimo valdymas nesudėtingas ir suprantamas gamybos darbuotojams, be specifinių robotikos ar programavimo žinių. Norint pagaminti naują komponentą, tereikia sukurti CAD/CAM projektą, SprutCAM sistemos pagalba, išsaugoti jį sistemoje, įvesti kiekį, sukrauti ruošinius ant konvejerio ir pradėti darbą. Paleidus robotą jis dirba autonomiškai, be operatoriaus įsikišimo.

Siekiant išvengti žmogiškų klaidų roboto paleidimo metu sistemoje įdiegta patikros programa, kurios metu operatorius turi patikrinti ir pažymėti, kad yra parinkti tinkami įrankiai, ruošiniai ir griebtuvai. Robotinio sprendimo programinė įranga apskaičiuoja gamybai reikalingą laiką iškart po to, kai pagaminami pirmieji komponentai. Pagaminti komponentai yra padedami ant viršutinio konvejerio ir iš ten gali būti siunčiami į sekančius gamybos etapus.

Industrial robot for milling