Susisiekite: +370 650 53 381

„Industrial robotics company“ sprendimų pritaikymas baldų pramonėje

2022 30 kovo0
RoboCutKartoniniuIsklotiniuGamybai.jpg

„Industrial robotics company“ sprendimų pritaikymas baldų pramonėje

„Industrial Robotics Company“ siūlomi sprendimai gali būti itin sėkmingai taikomi baldų pramonėje. Pramoninius robotus verta pasitelkti net ir maža-serijinei gamybai. Tai tampa itin aktualu tada, kai yra vis sunkiau surasti kvalifikuotus darbuotojus. Pramoninių robotų pritaikymas padės sumažinti žmogiškųjų resursų poreikį itin aukštos kvalifikacijos reikalaujančioms užduotims.  Baldų gamyboje dirbantys žmonės, komandoje su robotu, galės padaryti žymiai daugiau.

Pramoninių robotų panaudojimas baldų pramonėje skirtas ne žmonių pakeitimui, bet jų darbo sąlygų pagerinimui. Dalį gamybos užduočių patikint robotui, žmonės gali atlikti kitus darbus ir geriau panaudoti savo žinias ir įgūdžius. Pramoniniai robotai pakeičia nuobodžias, darbo saugos požiūriu pavojingas, didelės fizinės įtampos reikalaujančias užduotis atliekančių žmonių darbą.

Pagrindiniai baldų gamybos įmonės procesai, kur gali būti taikomi pramoniniai robotai:

Atskirų baldų komponentų gamybai labai tiks staliaus-staklininko funkciją atliekantis robotas, galintis naudoti skirtingus įrankius ir apdirbimo būdus. „Industrial Robotics Company“ sukurtas sprendimas – „RoboMill”– pramoninis robotas su aplink išdėstytais apdirbimo postais.  Šio roboto veikimo principas pagrįstas kelių skirtingų įrankių naudojimu toje pačioje vietoje – robotui sukantis apie savo ašį – vykdomos skirtingos baldų komponento gamybos operacijos.  „RoboMill” gali būti komplektuojamas su frezavimo, gręžimo, pjovimo, obliavimo, tekinimo, šlifavimo ar net kalimo įrankiais. Toks robotas gali gaminti skirtingų dydžių detales – priklausomai nuo poreikio pakeisdamas ruošinio paėmimui reikalingus griebtuvus. Automatizuota gamybos ruošinių padavimo ir nuėmimo sistema užtikrina savarankišką roboto darbą – baldų detalių gamyba gali vykti ir tada, kai šalia nėra operatoriaus. Baldų detalės pagaminimui nereikalingas šablonas – tai ženkliai sutrumpina gamybos procesą bei sumažina pasiruošimo gamybai kaštus. „RoboMill” puikiausiai tiks atlikti staliaus-staklininko funkcijas baldų gamyboje net tada, kai gaminamų detalių skaičius skaičiuojamas vienetais, dešimtimis ar šimtais.  Visas baldų detalės gamybos procesas vyksta vienoje vietoje –  toks robotas stalius-staklininkas pakeičia kelis skirtingais įgūdžiais pasižyminčius žmones taip pat ir kelis apdirbimo įrengimus.

Atskirų baldų komponentų gamybai skirtas robotas padės pagaminti detales, kurias iki šiol gaminote kelių įrengimų pagalba. Pramoninio roboto atliekamų užduočių sudėtingumas prilygsta itin kvalifikuoto staliaus galimybėms. Tai gali atverti naujas įmantrių baldų detalių gamybos galimybes net ir išlaikant nekintantį darbuotojų skaičių. Pramoninis robotas padės maksimaliai panaudoti geriausias darbuotojų kompetencijas didinant gamybos produktyvumą. Robotui atliekant pasikartojančias gamybines operacijas užtikrinama ideali pagamintų baldų detalių kokybė – absoliutus atsikartojamumas, visiškai eliminuojamos žmogiškojo faktoriaus nulemtos gamybos klaidos. Vienas robotas atliks kelias gamybos operacijas, kurioms reikia skirtingų įrankių ir įgūdžių. Staliaus funkcijas atliekančio roboto valdymas atliekamas lietimui jautraus ekrano pagalba ir yra labai paprastas bei intuityvus. Šį modernios baldų gamybos atributą įsigijusioms įmonėms nereikia rūpintis prie jo dirbsiančio naujo darbuotojo paieška. Pramoninio roboto – staliaus valdymas bus lengvai suprantamas bet kuriam baldų gamybos įmonės CNC staklių operatoriui ir nepareikalaus jokių papildomų kompetencijų.

Šlifavimas ir kitoks paviršiaus apdirbimas yra itin daug žmogaus pastangų reikalaujantys darbai. Darbuotojui dirbant ilgoje pamainoje natūraliai suprastėja šlifavimo proceso nuoseklumas, pablogėja kokybė, patiriamas didelis fizinis nuovargis. Patikėjus tokį darbą robotui išlaikoma nuosekli kokybė ir pagerėja iki tol dirbusio darbuotojo darbo sąlygos – jis gali apsiriboti roboto valdymu ar kur kas daugiau įgūdžių reikalaujančiomis baldų gamybos funkcijomis. Ilgą ir nuobodų šlifavimą atliekant robotui, žmogui lieka tik užbaigimo pobūdžio darbai – šlifavimas ties briaunomis, vizualinė inspekcija ir pan. „Industrial Robotics Company“ sukurtas šlifavimo robotas „RoboSand”– puikus sprendimas su šlifavimo procesu dažnai susiduriantiems baldų gamintojams. Įvairių paviršių šlifavimo procesus atliekantis pramoninis robotas leis atlikti komponentų šlifavimą ar paruošti juos tolimesniems apdirbimo darbams. Programinės įrangos dėka užtikrinamas itin lankstus ir tikslus bei lengvai kontroliuojamas šlifavimo procesas. Teisingai suprogramavus šlifavimo robotą šlifavimo abrazyvas kaskart judės baldo paviršiumi vienodai ir bus gaunamas idealus kokybinis rezultatas. Roboto atliekamo šlifavimo nuoseklumas yra didesnis nei labiausiai įgudusių šlifuotojų. Šlifavimo darbus patikint robotui  panaikinama nekokybiškai atlikto darbo rizika, išvengiama poreikio perdaryti – taupomas gamybos laikas.

„RoboSand” įrenginys kuo puikiausiai tinka net ir tūrinių baldų šlifavimui. Įdiegta pagalbinė valdymo sistema padeda parinkti efektyviausius šlifavimo kelius, šveitimo spaudimą bei pakartojimų skaičių tiek tūriniams baldams, tiek ir standartinėms plokštumoms, todėl baldo šlifavimas yra galimas net ir lengvai pasiekiamose vidinėse baldų dalyse. Pateikus robotui užduotį, šis automatiškai pradeda visą šlifavimo procesą ir jį tęsia tol, kol pateikta užduotis būna atlikta. Žinoma, nors „RoboSand” robotas kartais ir negali nušlifuoti paviršių, esančių šalia sienelių bei kraštinių, visgi didžiąją dalį ploto jis nušlifuoja nepriekaištingai. Tokiu būdu šlifuotojo darbo laikas yra sutrumpinamas nuo kelių iki keliolikos kartų. Ilgas šlifavimas dulkių debesyje tikrai nėra džiuginantis darbas žmogui. Patikėjus šią užduotį robotui ne tik pagerinsite baldų gamybos darbuotojų darbo sąlygas, bet ir gaminių kokybę. Teisingai organizavus darbus, su roboto pagalba pagaminsite daugiau per tą patį laiką ir neaukojant gaminių kokybės. Šlifavimo roboto „RoboSand” valdymas yra itin nesudėtingas. Roboto programinė įranga ekrane atvaizduoja norimos šlifuoti plokštumos paviršių – leidžia lengvai pasirinkti norimą šlifavimo plotą. Šlifavimo robotas „RoboSand“  automatiškai atlieka šlifavimo padelių keitimą pagal operatoriaus  įvestus nustatymus, kas kiek laiko reikia tai daryti. Šlifavimo funkcijai skirta robotinė celė gali būti komplektuojama su papildomu griebtuvu ir galimybe pagal poreikį užsidėti papildomą įrankį, pvz. frezą, grąžtą ar būgninį šlifuoklį.  Tokiu atveju šlifavimą atliekantis robotas gali būti papildomai panaudotas paviršiaus frezavimui ar gręžimui.

Dar viena, baldų gamyboje pasitaikanti, lengvai robotui perduodama funkcija yra dažymas, lakavimas arba purškimas „RoboSpray“ – automatinį paviršių padengimą reikiamomis medžiagomis atliekantis pramoninis robotas. Įrenginys yra pritaikytas įvairiausių paviršių padengimui dažais, laku, klijais, gruntu ir kitokiomis reikalingomis medžiagomis. Toks pramoninis robotas yra apmokomas rankų judesiais. Unikali paprasto ir greito robotų apmokymo technologija „Easy to teach“  – pagrįsta dirbtiniu intelektu. Dažymo procesą rodant dažytojui – erdvėje užfiksuojama dažymo purkštuvo pozicija, judėjimo trajektorija, greitis ir pasukimo kampas, o robotas idealiai atkartoja užfiksuotus parametrus. „Industrial robotics company“ turimas unikalus greito robotų apmokymo sprendimas leidžia robotui greitai tapti naudingu gamybos darbuotoju. Išvengiama sudėtingo roboto apmokymo, todėl roboto valdymas nėra sudėtinga užduotis jau dabar dirbančiam baldų gamybos įmonės darbuotojui. Tokiu atveju pramoninis robotas yra itin lanksčiai pritaikomas gamybos įrenginys, kurio valdymui nereikalingi ilgi bei sudėtingi apmokymai ar programuotojo pagalba.

Paprastas roboto mokymas ir naudojimas daro jo valdymą prieinamu daugeliui gamybos darbuotojų. Tai didina robotų pritaikymo, pasikartojančias gamybines operacijas atliekančiose įmonėse, galimybes. Robotai gali būti taikomi net ir palyginti trumpoms gamybinėms užduotims, nes gali būti greitai užprogramuojami. Programavimo žinių nereikalaujantis robotas – puikus pasirinkimas baldų gamybos įmonėms. Tokie robotai yra ne tik greičiau ir paprasčiau valdomi, tačiau ir atsiperka per trumpesnį laiką, kadangi yra plačiai naudojami gamyboje. Kruopštus dažymo procesas reikalauja itin tikslių judesių – patikėkite šį darbą robotui ir pamirškite rūpesčius dėl netolygaus dažų sluoksnio atsirandančio dėl dažytojo neatidumo. Nepriekaištinga roboto dažymo kokybė bus išgaunama automatiniu būdu. Dažymo robotas puikiai tiks ne tik plokštiems, bet ir tūriniams gaminiams dažyti.

Universali, bet kurios gamybinės įmonės veikloje pasitaikant funkcija – pakavimas. Pakuojantiems gaminius į gofruoto kartono pakuotes taip pat pravers robotas. Ypač jeigu susiduriama su 50 arba daugiau skirtingų dydžių įpakavimais ir sunaudojama daugiau nei 8000 m2 kartono per mėnesį. Esant skirtingo dydžio gaminiams iškyla poreikis sandėliuotis skirtingų dydžių gofruoto kartono išklotines. Pagal poreikį išpjaunantis reikiamo dydžio kartoto  išklotines robotas padės to išvengti, kaip ir problemos – pas išorės tiekėją užsakyti nedidelį kiekį kartoto išklotinių sąlyginai didele kaina. Pramoninis robotas „RoboCut“ padės pagal poreikį organizuoti kartoninių pakuotės išklotinių gamybą vietoje, be išorės tiekėjų. Kartono žaliava bus optimaliai panaudojama – robotas automatiškai išdėstys kirtimo linijas taip, kad atliekų kiekis būtų kuo mažesnis. „RoboCut“ leis pagaminti pačių įvairiausių išmatavimų pakuotes bei akimirksniu jas paruošti naudojimui. Galimybė automatizuoti kartoninių pakuočių gamybą leis ne tik išvengti nuolatinio specifinių išmatavimų pakuočių sandėliavimo, bet ir patogiai planuotis reikiamą pakuočių kiekį bei gamybos laiką.

RoboCut” kartoninių pakuočių gamybai skirtas robotas taip pat gali būti valdomas ir nuotoliniu būdu – fizinis buvimas šalia jo yra reikalingas tik norint jį aktyvuoti darbui. Automatizuotoje roboto celėje įdiegta speciali programinė įranga yra pritaikyta ne tik su gamybos procesu susijusios informacijos stebėjimui, tačiau ir klientų užsakymų priėmimui, darbo prioritetų nustatymui ir kt. Tai padeda patogiai stebėti užsakymus ir automatiškai apskaičiuoti įkainius už atliktą darbą. Kartotinių pakuočių išklotinių gamybos robotas gali išpjauti net sudėtingas, įvairias rankenas ar formas turinčias pakuotes, o taip pat – atspausdinti ant vidinės pakuotės pusės specialų žymėjimą. Robotui baigus apdirbti reikiamą pakuočių kiekį, lieka jas sulankstyti pagal įspaustas linijas. „RoboCut“ pramoninis robotas gali veikti 24/7 arba tol, kol bus pagamintas nustatytas pakuočių kiekis. Roboto veikimui greta norimo pakuočių kiekio tereikia pateikti reikiamus pakuočių išmatavimus, jų tipą bei reikiamą žaliavų kiekį. Kartu su specialiai programine įranga, kiekvienas „RoboCut“ robotas turi ir DXF failų atpažinimo sistemą bei automatiškai sugeneruotus FEFCO standartinių pakuočių tipus, kurie yra paprastai pritaikomi skirtingų matmenų pakuočių gamybai.

Pramoniniai robotai baldų gamyboje leis padidinti produktyvumą – greičiau pagaminti daugiau, išlaikant ar net pagerinant gaminių kokybę. Tai neginčytinas konkurencinis pranašumas. Sėkmingą „Industrial Robotics Company“ siūlomų pramoninių robotų pritaikymą baldų pramonėje liudija patirtis. Baldų  gamybos įmonė „Medienos era” darbo našumo padidinimui pritaikė „Industrial Robotics Company“ sprendimus kartoninių pakuočių išklotinių gamybai, šlifavimo, gręžimo, frezavimo, dažymo bei lakavimo operacijoms. Iki tol, įmonę ribojusios sudėtingos baldų frezavimo ir gręžimo operacijos pramoninių robotų dėka suefektyvintos net iki 4 kartų. Įdiegus robotines celes ženkliai padidėjo gamybos lankstumas, supaprastėjo gamybos planavimas, įmonė įgavo galimybę rinkti ir analizuoti operacijų duomenis realiuoju laiku, buvo smarkiai pagerinti kokybiniai rodikliai, sumažėjo gamybinio ploto poreikis. Aukštos kokybės baldus ir medienos masyvo gaminančios įmonės technologas teigia, kad robotai nepralenkiami gaminant įmantrias ir daugelio įrankių apdirbimo reikalaujančias detales. Idealiai atsikartojančios, išskirtine kokybe pasižyminčios baldų detalės – esminis „Medienos era” siekis, kurį pavyksta įgyvendinti 100% staliaus funkcijas atliekančios robotinės celės „RoboMill” dėka. Tokioje robotinėje celėje apjungiamos kelių įrankių pagalba atliekamos užduotys ir pasiekiama itin aukšta gaminamų detalių kokybė. Robotų dėka patobulintos esamos „Medienos era” darbo vietos. Robotizavus gamybą darbuotojai atlieka aukštesnės kvalifikacijos reikalaujančias užduotis. Monotoniški ir fizinės įtampos reikalaujantys darbai – patikėti robotams. „Medienos era“ atveju pramoniniai robotai yra ne tik produktyvumo, tačiau ir kokybės padidinimo įrankis. Pagrindinė įmonės produkcijos dalis yra eksportuojama, todėl bet kokios kokybės problemos sukeltų daug tiesioginių nuostolių. Ką jau kalbėti apie žalą įmonės reputacijai.

„Industrial Robotics Company“ siūlomų robotų įdarbinimas baldų pramonėje nekelia ypatingų reikalavimų darbuotojų kvalifikacijai. „Industrial Robotics Company“ siūlomų robotų valdymas yra intuityvus ir paprastas. Taigi robotai, kaip produktyvumo padidinimo įrankis, tampa prieinami daugeliui baldų gamintojų, kurių veikloje pasitaiko pasikartojančių komponentų gamybos poreikis. Atskirais atvejais pramoniniai robotai padės geriau organizuoti darbus erdvėje, o, galbūt, net pagerinti turimos įrangos panaudojimą.

Pramoniniai robotai yra baldų pramonės ateitis, apie kurią verta galvoti jau šiandien. Tai padės išvengti dėl darbuotojų trūkumo negautų veiklos pajamų ir ženkliai prisidės prie žmogiškųjų išteklių problemų sprendimo ateityje. Tikėtina, kad ateities gamybos darbuotojai rinksis patrauklias darbo vietas, kuriose dirbs kartu su robotais užuot patys atlikę didelės fizinės įtampos reikalaujančias ir pavojingas užduotis. Susiduriate su problemomis surasti kvalifikuotą stalių jau dabar? Pasidomėkite robotais ir jų pagalba užtikrinkite didesnį baldų gamybos įmonės produktyvumą. Tai, kas šiandien atrodo kaip ateitis, rytoj taps būtinybe. Įgykite ženklų konkurencinį pranašumą pasitelkdami pramoninius robotus baldų gamybai.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *