Susisiekite: +370 650 53 381

Šlifavimo pramoninis robotas baldų įmonėje „MEDIENOS ERA”

Šlifavimo pramoninis robotas baldų įmonėje „MEDIENOS ERA”

Šlifavimo ir poliravimo darbai gamybinėse įmonėse yra daug laiko atimančios ir varginančios operacijos, ne išimtis ir „MEDIENOS ERA“. Nupoliruoti epoksido intarpą turinčius medžio masyvo stalus iki permatomo blizgesio darbuotojams trukdavo apie 8 val., tačiau įdiegus „RoboSand” sprendimą ir perleidus šį ilgą ir varginantį darbą pramoniniam robotui, operacijos laikas buvo sutrumpintas iki 2 val. Tai sudarė galimybę padidinti produktų gamybos našumą, pagerinti darbo sąlygas, sumažinant rankinio darbo kiekį.

Kadangi UAB „MEDIENOS ERA“ veikla yra  mažaserijinė baldų gamyba „RoboSand” robotinės celės programinė įranga privalo būti itin draugiška vartotojui ir nereikalauti jokių specifinių robotikos ar programavimo žinių. Programinė įranga turi suteikti galimybę paruošti robotą darbui su nauja partija per kelias minutes.

Siekiant maksimizuoti RoboSand celės autonomiškumą, joje yra įdiegtas automatinis šlifavimo padelių pakeitimo postas, užtikrinantis nepertraukiamą roboto darbą šlifavimo metu. O siekiant išnaudoti roboto pajėgumus ir pagreitinti investicijos atsipirkimą, ši celė yra komplektuojama su elektriniu špindeliu, kuris turi automatinio įrankių pakeitimo funkciją. Ši opcija transformuoja robotą į 6 ašių CNC stakles ir suteikia galimybę atlikti ne tik šlifavimo ir poliravimo operacijas, bet ir gręžimo, frezavimo, būgninio šlifavimo, pjovimo bei kt.Pramoninio roboto „RoboSand” panaudojimo privalumai:

  • itin greitas užduočių pateikimas robotui suteikia galimybę taikyti sprendimą net itin mažoms partijoms ar ilgo operacijų laiko reikalaujantiems vienetiniams gaminiams;
  • baldų gamyboje dirbančių žmonių darbo sąlygų pagerinimas, sumažinant su dideliu dulkėtumu ir nuolatine fizine įtampa susijusias užduotis;
  • autonomiškas darbas 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę be pertraukos;
  • nekintanti operacijų atlikimo kokybė ir nuoseklumas;
  • taupomas gamybos laikas – išvengiama dėl fizinės įtampos ir nuovargio atsirandančio užduoties atlikimo sulėtėjimo;
  • optimalus šveitimo padelių panaudojimas – taikoma optimali spaudimo jėga ir greitis, išvengiama per dažno šlifavimo padelių keitimo.

Ilgametę baldų gamybos patirtį turinti įmonė „MEDIENOS ERA” pasižymi strateginiu požiūriu – jau dabar juntamas kai kurių sričių gamybos darbuotojų trūkumas ateityje tik didės. Jaunosios kartos atstovai nenori dirbti monotoniško, didelės fizinės įtampos reikalaujančio šlifuotojo darbo. Pramoninių robotų pasitelkimas baldų gamybai padeda įmonei sukurti patrauklesnes darbo vietas. Dirbant komandoje su šlifuoti padedančiu robotu, sumažinamas darbuotojų fizinis nuovargis, jų rankos atlaisvinamos didesnę pridėtinę vertę kuriantiems, kūrybiškesniems darbams.

Įmonė „MEDIENOS ERA” sėkmingai taiko ir kitus robotinius sprendimus:

Komponentų gamybos robotą;

Kartono pakuočių gamybos robotą;

Dažymo robotą.